اسکادا تله متری خانه هوشمند

ساختمان هوشمند

smart home

ساختمان هوشمند

ساختمان هوشمند امروزه و با گسترش شهرنشینی، شهروندان با پدیده های نامطلوب بی شماری مواجه هستند. آلودگی هوا ، ترافیک سنگین ، استرس، آلودگی صوتی و … عواملی هستند که شهروندان کلان شهرها هرروز با آن دست و پنجه نرم می کنند. نتیجه اینکه با تنی خسته و ذهنی آزرده به خانه که مأمن و محل آرامش است، می رسند. حال خانه ای سرد و تاریک و خاموش، که نه تنها مایه ی امنیت و آرامش خاطر نیست، بلکه بار روانی منفی دیگری به تن و ذهن خسته می افزاید، در انتظار آنهاست.

ساختمان هوشمند

در حال حاضر دیگر تصور وارد شدن به یک منزل مدرن و رویایی آن هم تنها با فشردن یک کلید یا ارسال یک پیام کوتاه ( SMS )، رویایی دور از دسترس نیست. شما می توانید با کمک تجهیزات جدید ساختمان هوشمند و سیستم های مخابراتی و موبایل و اینترنت، قبل از رسیدن به خانه یک نوشیدنی داغ آماده کرده، موسیقی دلخواه خود را اجرا، نور محیط را به حالت مناسب برای استراحت برده و یا حتی وان حمام را آماده کنید. حال شما به پشت در رسیده اید کافی است در را باز کرده نوشیدنی خود را برداشته و یک حمام داغ بگیرید و آماده آمدن میهمانان شوید.

قابلیتهای سیستم های هوشمند به همین موارد خلاصه نشده، بلکه می توان به کنترل مسائل امنیتی، کنترل آیفون تصویری متصل به تلفن همراه، کنترل دوربین های مدار بسته، کنترل سیستم آبیاری باغ و ویلا از راه دور، کنترل موتورخانه و … اشاره کرد.

علاوه بر این، مهمترین مزیت ساختمان هوشمند بهینه سازی مصرف انرژی است که با راه اندازی این سیستم در منزل میتوان تا ۳۰٪ صرفه جویی در مصرف انرژی رسید که با توجه به گران شدن تعرفه ی انرژی در کشور عزیزمان ایران، مجهز کردن خانه ها به سیستمهای هوشمند قدم بزرگی در کاهش هزینه ها و صرفه جویی در مصرف انرژی خواهد بود.

مطالب پیشنهادی :